V londýnské ulici vyrostl mezi hospodou a gotickým kostelem rodinný dům

Odeslat
e-mailem
Photo © Mike Tsang Photographs

The Herringbone House
Atelier Chanchan
Lokalita: Islington, Londýn N1, Velká Británie
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Rodinný dům se nachází v malebné ulici na hranici Islington a Hackney ve Velké Británii. Vyrostl mezi řadou viktoriánských teras, železniční hospodou a malým gotickým kostelem (St Jude a St Pauls). Je izolován tak, aby se co nejvíce odizoloval od hluku ulice, úhledně zaklínován do zástavby a chráněn garáží a skladovacími prostory.

Dům se skládá ze dvou dílů: jeden je se sedlovou střechou v přední části areálu směrem na ulici a nastavuje uliční čáře svůj obdélníkový objem, který se zužuje směrem dozadu, kde se společně spojí s druhým objemem do jednoho prostoru. Světlý odstín rybího zdiva zvýrazňuje dva svazky domu a černé rámy oken představují výrazný kontrast.

Na obou koncích domu je  zděné nádvoří, aby denní světlo a vzduch proudily do prostoru. Uvnitř jsou velké prosklené otvory zaplavující budovu přirozeným světlem. Lehký materiál umocňuje vápněné dřevo, bílé matné mramorové a perleťově barevné cihly. Otevřená dispozice umožňuje výhled a dostatek světla po celé délce domu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook