Velké prosklené fasády a inspirace venkovskými usedlostmi daly základ domu v Belgii

Odeslat
e-mailem
Photo © Filip Dujardin

House VDV
Graux & Baeyens Architects
Lokalita: Destelbergen, Belgie
Plocha: 480 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Rodinný dům od architektonického studia Graux & Baeyens Architects se nachází na okraji Gentu v Belgii. Pozemek je součástí místa, kde se nacházelo zámecké opevnění, které bylo za druhé světové války zničeno. Části jeho zdi ale v okolí stále stojí a jsou tichou připomínkou krušné historie.

Dům pojmenovaný VDV spojuje historické znalosti architektury s moderními prvky dnešní doby. Objem, jenž se skládá z jedné úrovně s šikmou střechou, se opírá o známé archetypy, jako jsou venkovské usedlosti a stodoly. Hmota domu je rozdělena pomocí velkých prosklených ploch tvořící fasády, takže vizuální vztah interiéru a exteriéru v podobě okolních stromů a památkově chráněné zámecké zdi zde funguje na jedničku.

V zadní části pozemku je navržen zahradní pavilon . U toho domu v podstatě neexistuje klasický koncept „před domem“ a „za domem“. Má dvě identické fasády a využívá rovnoceně 360° okolního pozemku.

Plášť z neošetřené mědi dává domu poetickou nestálost, která se odráží v reflexi okolních stromů v prosklených fasádách.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook