Velmi nároční klienti si nechali od litevských architektů navrhnout luxusní dům

Odeslat
e-mailem
Photo © Arunas Skrolis

Parallelepiped Rectangle House
Devyni Architektai
Lokalita: Vilnius, Litva
Plocha: 360 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Samotný proces navrhování tohoto domu bylo jako zhmotnění snu každého architekta – úžasný pozemek v borového parku v tom nejlepším předměstí Vilniusu v Litvě, kde si mladí ambiciózní a velmi nároční majitelé našli místo pro rodinný dům s požadavky na nejlepší kvalitu a mimořádný high-end standard. Úkol byl tedy pro architekty jasný. Navíc rozpočet projektu nebyl omezen, a tak dal možnost naplno vyjádřit schopnosti návrhářů.

Vstupní vize klienta byla přísný obdélníkový tvar domu v kombinaci se spoustou skla zasazeným do betonové konstrukce. Ta je nakonec navíc zdobena jemným leštěným kamenem v  exteriéru. Dům tak působí velmi prostorně.

V interiéru, narozdíl od striktně obdélníkového a materiálově chladného exteriéru, došlo ke „změkčení“ tvarů, tak aby působil útulně, ale stále impozantně. Spojuje různé úrovně klenutými masivní pohledy a je zde použito teplé dubové dřevo v kontrastnu s bílou, sklem a ocelovými prvky.

Vše výše popsané bylo mezi architekty a klienty mnohokrát diskutováno, znovu a znovu a znovu, než se došlo k výsledku.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook