Venkovský dům pro správce vinice v Portugalsku nabízí střídmý styl s modrými akcenty

Odeslat
e-mailem
Photo © José Campos

House on Stone Wall
sara antunes mário ferreira arquitectos
Lokalita: Mesao Frio, Portugalsko
Plocha pozemku: 63037 sqm
Oblast výstavby: 70,4 sqm
Rok: 2013-2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Venkovský komplex v portugalské krajině se nachází na svahu v rozlehlé údolí, které je již po staletí využíváno k pěstování vína. Komplex následně slouží i k samotné výrobě vína. Jako první krok při přestavbě vedlo k idee použití farmy pro pobyt. Sara antunes mário ferreira arquitectos proto dokončili dům pro domovníka nazvaný „Casa dos caseiros“ posazený na vrcholu stávající kamenné zdi. Budova byla navržena jako reinterpretace lidového domu a jeho typologie, která se skládá z jednoduchých štítových svazků, bílých stěn a červených keramických střešních tašek. Tmavě modré dveře a okenice působí jako vizuální akcenty proti celkové světlé paletě použitých barev.

Dům se skládá z jednoduché a kompaktní dispozice. Přední dveře jsou zapuštěné do hlavního průčelí a spárovány s velkým oknem, které opticky spojuje kuchyň/jídelnu s okolním údolím pokrytým vinicemi.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook