Vlnitý hliníkový plech pokryl exteriér rodinného domu v Nizozemsku

Odeslat
e-mailem
Photo © Yvonne Brandwijk

Rebel House
Atelier van Wengerden
Lokalita: Almere, Nizozemí
Plocha: 77 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

V Almere v Nizozemí byly dány k dispozici pozemky, kde si lidém mohou vybudovat své vlastní domy. Tyto pozemky se oficiálně nazývají „Ik bouw in mijn tuin“ (Stavím na mé zahradě) a dávají dispozici prostor o výměře 9 na 8 metů s povolenou výškou jen 3,7 metru. Další omezující parametry byly snížený rozpočet, blízkosti hranice staveniště a nízké nároky na údržbu.

Přání klienta bylo dát domu výraz a aplikovat tzv. motýlý střechu. U rodinného domu chtěli majitelé maximalizovat výhled a dostat do objektu světlo ze všech stran. Zajímavou funkci plní zářezy na východní a západní fasádě, které pokračují do střechy a umožňují otevření se na východ a vstupní markýzu na západní straně.

Exteriér je pokryt vlnitým hliníkovým plechem. To se možná nemusí pro takovýto rezidenční projekt líbit všem, ale ukázalo se to býti nákladově efektivní a dostatečně robustní ve smyslu ochrany objektu.

Zatímco exteriér vypadá díky „technické“ fasádě spíše funkční, otevřený prostor interiéru je teplý a útulný. Samostatný box interiéru obsahuje koupelnu, šatní skříň, skříňky a dokonce i lůžko. Posuvnými dveřmi lze oddělit obývací a spací prostor. V létě je možno skryté dvojité dveře otevřít do zahrady.

Trojúhelníková hliníková bouda na zahradě poskytuje další zázemí pro majitele.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook