Výrazný řadový rodinný dům s dřevěnou fasádou navrhli architekti v Íránu

Odeslat
e-mailem
Photo © Reza Najafian

Afsharian’s House
ReNa Design
Lokalita: Kermanshah, Kermanshah, Írán
Architekt: Reza Najafian
Plocha: 600,0 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Architekti ze studia ReNa Design navrhli řadový rodinný dům, který je místními klasifikován jako kulturní a umělecké dílo, která může být morfologicky srovnáváno dokonce se skutečnými, abstraktními a konceptuálními obrazy. Ve své podobě vzájemného spojení dvou hmot vytváří dům jakési milostné příběhy, které lze z architektonického návrhu vyčíst.

Afsharian je rodinný dům nacházející se v Kermanshah v Íránu. Rozkládá se na 312 metrech půdy. Jde o třípodlažní objekt patřící páru a jejich dětem (syn a dcera).

Vzhledem k tomu, že klientovo přání bylo poskytnout každému ze svých dětí do budoucna jednu samostatnou bytovou jednotku, přišli architekti k závěru, že je ve výsledku nejdůležitější návrh samotného vstupu do bytu. Tento požadavek si vyžádal větší flexibilitu v návrhu půdorysu a i fasády.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook