Zkosený rodinný dům s obřím oknem v čele navrhli architekti ve Švýcarsku

Odeslat
e-mailem
Photo © Lionel Henriod

Villa Dind
Link architectes
Lokalita: La Tour-de-Peilz, Švýcarsko
Rok: 2012
Typ: Rodinné domy/Interiéry

S výhledem na Vaudskou riviéru vyrostl ve Švýcarsku zajímavý rodinný dům, jenž přes svou minimalistickou formu zaujme na první pohled. Místo se vyznačuje velkou zahradou s kopcovitou topografií, které nabízí různé pohledy na ženevské jezero, hory a les.

Přístup do domu je pod úrovní terénu, dlouhá opěrná zeď má přes sedmdesát metrů až k vrcholu kopce. Implantace domu do svahu  je podélném směru.

Objem domu je „narušen“ otvory různých velikostí, které jsou uspořádány tak, aby odpovídaly výhledům do okolí. Zaujme zejména velké okno na přední straně, které s výrazným rámem a dvojitou výškou nabízí pro obytný prostor ve své podstatě velký „živý“ obraz jezera a hor v dáli.

Návrh se vyznačuje svou silnou mineralitou, všechny stěny jsou vyrobeny z betonu pískovaného do bronzového tónu, k čemuž došlo po přehodnocení záměru použití místní opuky. Každý segment stěny je „zkosen“, což posiluje dynamiku domu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook