Nemocnice pro děti v Austrálii nabízí hravou zelenou fasádu inspirovanou přírodou

Odeslat
e-mailem
Photo © Dianna Snape

Lady Cilento Children’s Hospital
Lyons and Conrad Gargett
Lokalita: Raymond Terrace, South Brisbane QLD 4101, Austrálie
Rok: 2014
Typ: Nemocnice/Interiéry

Obrovská zelená hmota s částečně fialovými „ploutvemi“, které stíní skleněnou fasádu tvoří nejvýraznější prvek nové dětské nemocnice v Brisbane v Austrálii, která byla v roce 2014 otevřena všem malým pacientům. Budova je navržena tak, aby odpovídala zbarvení popínavé rostlin a zeleně celkově.

Architektonická firmy Lyons a Conrad Gargett popsala designový koncept dětské nemocnice jako „myšlenku živého stromu“ inspirovaného přírodním opláštěním, místem volně žijících živočichů s tematikou na základě kmenů a větví.

Architekti navrhli 12-podlažní budovu se dvěmi velkými átrii, kde nalezneme četné „dvojité“ výšky společenských prostor, řadu střešních teras a sálů pro pořádání seminářů s uživateli nemocnice a vůbec všemi zúčastněnými stranami.

Obě atria jsou provedeny jako myšlenka připodobňující kmeny stromů, což pomůže návštěvníkům a zaměstnancům snadno procházet pediatrické centrum. Zelené a fialové „ploutve“ v exteriéru stíní prosklenou fasádu před přímým slunečním zářením, zatímco přízemní stěna je zapuštěna a v čele nabízí „kličkující“ hnědé sloupy připomínající kulatiny.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook