Ve zdařilá čelní fasádě dentální kliniky v Japonsku se nádherně odráží modré nebe

Odeslat
e-mailem
Photo © Seiryo Yamada

Hirose Dental Clinic
eleven nine inteiror design office
Lokalita: Nosakucho, Kawachinagano, Osaka prefektura, Japonsko
Plocha: 91,0 sqm
Rok: 2008
Typ: Zdravotní střediska/Interiéry

Na sklo zubní kliniky v Japonsku se mraky odrážejí jako malované a vytvářejí tak příjemné prostředí, na rozdíl od zdravotních středisek známých u nás. Při západu slunce se mění na slabé a vytváří pocit mlhy připomínající vzdáleně až řádky kouře.

Odrazová plocha s mraky je navržena na vnější sklo, stejný design je vytištěn i na vnitřní PVC fólii. Kromě toho je zajištěno v klinice nepřímé osvětlení, které vytváří kouzelné pohledy, když koukáme na budovu zepředu.

Nicméně pro zachování soukromí pacientů je zde i část, kde je masážní a relaxační centrum skryto. Uvnitř kliniky se nachází otevřený prostor o 4,5 m vysokém stropě. Tři tyčící se sloupy jsou kotveny do patra, kde je recepce vypadající jako kdyby někdo převrátil vejce.

Na zadní straně dvora jsou zelené listové stromy vysázené v hustém trávníku, které vytváří zahradu plnou barev zaplněnou sluncem. Ta slouží pro okrasné účely a relaxaci pacientů.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook