Zářivě bílá zubní klinika a kosmetický salon se skrytými okny a terasami

Odeslat
e-mailem
Photo © Nacasa & Partners

Bright white clinic
Ryutaro Matsuura
Plocha pozemku: 1.536,76 m2
Podlahová plocha: 364,87 m2
Dokončeno: listopad 2013
Klient: Uehara Dental Clinic

Tuto neobvyklou kombinaci zubní kliniky a kosmetického salonu ve městě Takashima v Japonsku navrhl designér Ryutaro Matsuura. Opatřil ji bílou fasádu, která zakrývá okna a terasy za perforovaným plechem, což si můžete prohlédnout na fotkách.

Ryutaro Matsuura navrhl dvoupodlažní budovu tak, že se stomatologické zákroky provádí v její nižší úrovni, zatímco v dalším patře se nachází kosmetický salon nabízející nechirurgické zákroky, jako je odstranění chloupků a zeštíhlující terapie.

Rozdělení stavby je koncipováno jako shluk čtyř struktur obklopujících centrální nádvoří. Architekt měl za cíl udělat čtyři malé budovy a sjednotit je jako prsten.

Relaxační centrum a recepce jsou obsaženy ve čtyřech obvodových blocích, přičemž prostor mezi tím má dvojnásobnou výšku a tvoří atrium s proskleným stropem. Atrium slouží jako čekárna pro pacienty.

Okna lemují obvod místností, ale jsou v čele „uzavřeny“ krytou terasou. Kovové perforované lamely jsou umístěny v přední části, aby denní světlo mohlo vstoupit do místnosti, aniž by bylo ohroženo soukromí pacientů.

Směs čtvercových a obdélníkových oken dopřávají výhledy jak na nádvoří, tak ven na vnější terasy.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook