Betonové zdi nové vysoké školy v Chile vítají studenty ekonomiky a obchodu

Odeslat
e-mailem
tit

School of Economics and Business Diego Portales University
Rafael Hevia + Rodrigo Duque Motta + Gabriela Manzi
Lokalita: Santa Clara, Huechuraba, Santiago Metropolitan Region, Chile
Rozsah: 16.644,0 m2
Rok: 2013
Typ: Školy

Projekt School of Economics and Business je výsledkem soutěže na revizi nového univerzitního kampusu, kdy v jeho první fázi  došlo k výstavbě právě této školy.

Lokalitou se nová univerzita nachází na úpatí kopce San Cristóbal, šikmo a mírně zvednuto nad údolím Huechuraba. S umístěním nového kampusu se snaží škola snaží vybudovat silnou vazbu mezi akademickou a profesní sférou, protože jde o jedno z nejvýznamnějších obchodních center ve městě.

Po architektonické stránce představila budova výzvu ve vytvoření nezvyklé identity v prostředí řídící se velmi specifickými pravidly. V dnešní době většinou vyrůstají budovy se skleněnými boxy bez identity. Architekti zde zvolili jiný přístup a chtěli vytvořit kontrast, struktura s hmotností, která hovoří o trvalosti a stabilitě, doprovázející univerzitu v jejím dlouhodobém rozsahu a rozvoji. Hustotu objemů zdůrazňuje beton, jenž představuje trvanlivý a pevný materiál.

Kromě výrazné hmoty budovy usilovali architekti o vybudování spojení s geografickým prostředím. Budova univerzity využívá svahu k tomu, aby nádvoří vytvořilo dominantní prostor. V různých výškách objektu jsou poté umístěny terasy. Na střeše se nachází zahrada, která spojuje každodenní život s vzdálenou geografií San Cristobal Hill a údolí Huechuraba.

Projekt je součástí silné touhy univerzity stavět ekologicky. Byl navržen tak, že architektura, krajina a technologické zařízení fungují v synergii, pokud jde o úspory energií a vody, minimalizaci dopadu na životní prostředí a vysokou úroveň komfortu pro své uživatele.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook