Čelo nové školy v Rakousku připomíná zmačkaný papír

Odeslat
e-mailem
Photo © Daniel Schreyer

School Extension Integrating a Crinkled Wall
Wiesflecker Architecture
Lokalita: Kufstein/Rakousko
Typ: Školy

V Kufsteinu se nachází velké množství budov s dlouholetou tradicí, ale jen málo z nich je vystaveno moderním architektonickým „experimentům“. Když jsme se poprvé viděli střední školu Schillerstrasse, byli jsme překvapeni … nemohli jsme se nepozastavit na tím, co vedlo architekty k tomuto zajímavému konceptu. Abychom pochopili záměr, je potřeba se na stavbu podívat detailněji a analyzovat ji. Jak můžete vidět, je dokonale hladký povrch budovy „narušen“ na čelní zdi (trojrozměrná struktura betonu), zcela se transformuje z nudné, nezajímavé struktury do velmi inspirující stavby. Toto neobvyklé rozšíření školy se skládá z profilované zdi, která byla navržena architekty ze studia Wiesflecker, ve spolupráci s rakouským umělcem Karlem-Heinzem Klopfem.

Krásná kroucená stěna představuje akademický růst a intenzivní proces studia. Stejně jako když píšete na papír myšlenky, a pak najednou zjistíte, že vám na mysl přišlo ještě něco lepšího. Můžete zmačkat papír, vyhodit ho a jste připraveni začít znovu.Zajímavý nový přírůstek kontrastuje s elegantní a hladkou uliční boční fasádou a spojuje původní školu, postavenou v roce 1907, s okolím.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook