Mateřská škola v Kolumbii dostala moderní vzhled, ale neztratila na útulnosti

Odeslat
e-mailem
Photo © Rodrigo Dávila

La Leroteca
Lacaja Arquitectos
Lokalita: Cundinamarca, Kolumbie
Plocha: 152 m²
Rok: 2013
Typ: Mateřské školy/Interiéry

Nová mateřská škola v Kolumbii se stala zázemím pro místní děti a slouží především jako kreativní prostor pro jejich kulturní a umělecké vyžití. Škola tvoří obraz souhry dřeva, rostlin, květin a okolní zahrady. Jde o návrh návrhu, ve kterém není hlavním cílem pouze vzdělat mladé školáky, ale zajistit jim především kulturní zážitek.

Objekt má netradiční formu. V přízemí je ortogonální, bílý a neutrální prostor věnovaný malování, keramice a hudbě. V tomto prostoru jsou dětské práce hlavním rysem. V horním patře se objevuje prostředí definované asymetricky klopenou střechou, která se opírá do obvodových zdí. Dřevem pokryté zdi odhalují intimní prostor, teplá a speciální světla pro čtení a řeč těla, které je součástí divadelních vystoupení. Okna na jedné straně vytváří rám pohoří a poskytuje nepřetržitý pohled do krajiny.

Tvar kabiny je zvýrazněn dřevěným povrchem na fasádě i střeše. Hlavní průčelí vystavuje díla studentů a okna jsou rámována rostlinami a květinami. Ostatní prosklené fasády vizuálně spojují vnitřní a venkovní prostředí.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook