Mateřská škola ve Švédsku s dřevěnou fasádou vyniká odvážnou typologií

Odeslat
e-mailem
Photo © Adam Mørk

råå day care center
dorte mandrup arkitekter
Lokalita: Råå, Švédsko
Plocha: 525 m²
Klient: město Helsingborg
Rok: 2013
Typ: Školské stavby/Interiéry

Dánské architektonické studio Dörte mandrup arkitekter navrhlo do dřeva oděnou mateřskou školu ve Švédsku. Ta se může pochlubit výraznou typologií, která úzce odkazuje na okolní pobřežní krajinu. Nachází se na malebné pláži v blízkosti města Helsingborg, budova má odvážné šikmé formy, které evokují přilehlé písečné duny, stejně jako plochu menších pobřežích rezidencí.

Každá z částí školky se skládá ze čtyř štítových hmot obsahujících v sobě určitý prostor pro odlišné věkové rozmezí. Interně jsou tyto skupiny / prostory vizuálně vymezeny překližkovými knihovnami, které vytvářejí prostorovou soudržnost celého návrhu.

Velká okna zajišťují blízký vztah s přírodou a zároveň poskytují bohaté množství denního světla v průběhu celého roku. Dětské hřiště je vytvořeno mezi MŠ a sousední budovou školy a vytváří tak chráněné území určené k setkávání, rekreaci a samozřejmě sportovním aktivitám.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook