Metropolitní univerzita v Leedsu s výškou 70m stoupá do nebe

Odeslat
e-mailem
124-04

Broadcasting Place
Feilden Clegg Bradley Architects LLP
Lokalita: Leeds  (United Kingdom) – 2009
Rok: 2009
Investor: Downing and Leeds Metropolitan University
Stav: dokončená práce
Typ: Výuka / Výzkum / Vysoké školy a univerzity
www.feildenclegg.com

Downing Broadcasting Tower je součástí komplexu skládajícího se z řady svazků hostujících fakultu umění, životní prostředí, technologie a universitu Leeds Metropolitan. Rozkládá se na 23 patrech s novými kancelářskými prostory, prostory pro výuku a 240 kolejí.

Všechny objemy komplexu jsou formálně inspirovány skalními útvary, které charakterizují bohaté geologické dědictví Yorkshiru. Struktura je pevná a masivní díky „kůži“ v COR-TENu, který odkazuje na sochařské dědictví a odolává povětrnostním vlivům. Připomíná pevné krajinné formy. Nižší budovy stoupají kontinuálně z 3 podlaží, vedle nízkých panelových památkově chráněných budov, až 5 pater.

Klíčem k úspěchu je inovativní přístup k designu jednotlivých výšek budov. Projektanti vyvinuli vlastní softwarový program, který provádí důkladný výpočetní analýzu každé části stavební fasády. Výsledkem je pestrý vzhled specifický pro tento režim a optimalizace denního světla.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook