Nevšední školka přináší osvěžení mezi klasickou zástavbou

Odeslat
e-mailem
Photo © Reiulf Ramstad Architects

FAGERBORG KINDERGARDEN
Reiulf Ramstad Arkitekter
Lokalita: Fagerborg, Oslo (Norway) – 2010
Rok: 2003
Práce skončily v roce 2010
Investor: Fagerborg Congregation
Stav: dokončená práce
Typ: Mateřské školy
www.reiulframstadarkitekter.no

Reiulf Ramstad Architekti byli zapojeni do navrhování nové školky pro kongregaci Fagerborg v centru Osla. MŠ nabízí 2 jednotky pro děti mezi 1-3 roky a 2 jednotky pro děti mezi 3-6 roky.
Celková zastavěná plocha je kolem 1200 m2.
Existuje kulturního dědictví, jehož pokyny je třeba zvážit v místě projektu. Oblast je charakterizována obytnými budovami z r.1900 – 1950. Jako požadavek od místního úřadu, měla mít školka moderní výraz. Díky své poloze uprostřed malého městského parku, má školka venkovní prostor, který je chráněn oplocenou zahradou. Plánování řešení umožňuje fungovat 4 mateřské jednotky samostatně a společně podle potřeby. Všechny jednotky sdílejí společný prostor a kuchyň v centru budovy. Správa je umístěna na horním patře odděleně od dětí.

Mateřské školy jsou příliš často tvořena jako základní školy nebo náhodně a často s sebou nesou velmi špatný architektonický návrh. Projekt Fagerborg nechtěl být součástí tohoto trendu, ale spíše dát školce významnou prioritou s cílem vytvořit budovu stimulující prostředí pro příští generace.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook