Nová modulová mateřská škola byla navržena s ohledem na životní prostředí

Odeslat
e-mailem
Photo © Egoin

New Building for Nursery and Kindergarten in Zaldibar
Hiribarren-Gonzalez + Estudio Urgari
Lokalita: Calle autonomia, 48250 Zaldibar, Biskajský záliv, Španělsko
Rozsah: 663,0 m2
Rok: 2013

Projekt nové budovy mateřské školy a mateřské školky je koncipován s důrazem na specifické potřeby obyvatel a vychází z principů udržitelnosti a energetické úspory.

Cílem soutěže, kterou pořádalo město Zaldibar, bylo dokončení dvou budov, jenž by mohly fungovat nezávisle na sobě. Mateřská škola pro děti ve věku 2 až 3 roky, která měla být začleněna do stávajícího školního komplexu a školky pro děti 0 – 2 roky. Priority oceněny v soutěži jsou: rychlá výstavba, nejlépe v létě, aby se zabránilo narušení školních aktivit a umožnilo to dvě samostatné stavební fáze pro každou budovu, ekonomické provedení a návrh systémů energetické účinnosti a výroby energie z obnovitelných zdrojů.

Výsledný návrh o rozloze 600 m2 je proveden ve dvou modulech, které jsou spravovány nezávisle na sobě. Jejich implementace do tvaru písmene L hraničí se západo-jižní hranicí pozemku a umožňuje vytvoření tří hřišť: jedno pro děti ve věku 0-2 let, další pro děti staré 2-3 roky, třetí pro děti v rozmezí 3 – 6 let. Vchody jsou z ulice, na sever pro mateřské školy, na jihu pro školky.

Forma budovy je koncipována jako hra dítěte , vytváří souvislou cik-cak střechu a kombinuje okna na fasádě v různých výškách a barvách. Oba svazky jsou integrovány jako celek v jediné siluetě pro kontinuální zpracování dřeva na vnější fasádě.

Výstavba budovy byla provedena komplexně z prefabrikovaného systému konstrukčních desek na bázi dřeva. Tyto panely tvoří fasádní stěny, interiérové ​​příčky, střechy a obklady. Jsou navrženy na míru a umožňují snadnou a rychlou montáž na místě. Tento typ suché výstavby zajišťuje nejen čisté staveniště a snížení odpadu a použitých zdrojů, ale i značné snížení nákladů a času na provedení stavby, která nakonec vyrostla za pouhé 2 měsíce.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook