Výrazná základní škola se v brusselských ulicích neztratí

Odeslat
e-mailem
Photo © Serge Brison

Primary school ZV Zavelput
dmvA Architects
Lokalita: Brussel (Belgium) – 2011
Rok: 2011
Hlavní konstrukce: zdivo
Dodavatel: IBO
Stav: dokončená práce
Typ: Školy / instituty

Škola se nachází, z hlediska územního plánování, na hlavní třídě. Staveniště pro novou školní budovu se vyznačuje velkými rozdíly ve výšce, klesající směrem dozadu od ulice. Lokalita se nachází na rohu „de Hoogveldlaan“ a „de Gulden Kroonlaan“. Otevřená struktura pozemku byla zející rána v městské tkáni. Navíc tam byl významný rozdíl v návaznosti na obou stranách pozemku.

Urbanistické pojetí
Budova je interpretována jako fúze dvou typologií.
Podél strany ulice to je ovlivněno třemi úrovněmi. Na zadní se skládá ze dvou úrovní a je částečně zapuštěna do terénu. Tento způsob odkazuje na stávající pavilony na pozemku.
Spolu stírají hranice mezi těmito dvěma typologiemi, hranice mezi městem a přírodou tak zmizí. Mezi nové školní budovy a stávající pavilon, proniká vnitřní ulice do areálu školy. Velká vstupní brána zavře tuto ulici, zatímco hlavní budova ji zachovává přístupnou po vyučování.

Architektonické pojetí
Dualita mezi restriktivní urbanizací a lehkomyslností šíření pavilonů je jedním z disciplíny a chaosu, tvrdé a měkké, znalosti a tvořivost, napětí a relaxace, studia a a hry. Tato dualita se projevuje v designu a významnost budovy.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook