Základní a střední škola v historickém centru italského Janova pojme až 500 studentů

Odeslat
e-mailem
tit

New School In Piazza Delle Erbe
PFP Architekten
Lokalita: Piazza delle Erbe, Janov, Itálie
Architekt: Jörg Friedrich
Plocha: 7011 m²
Rok: 2014
Typ: Školské stavby/Interiéry

Nová škola na náměstí Piazza delle Erbe je součástí městského programu na obnovu Porta Soprana a San Donato v historickém centru Janova. Škola vychází z městských pozůstatků způsobených bombardováním, které zničilo několik monumentálních staveb a domů v celé oblasti mezi Porta Soprana a uličkou Mezzagalera. Nová budova se skládá z několika podlaží a pojme až 500 dětí ze základních a středních škol. Ve vrchních podlažích jsou umístěny učebny, zatímco v přízemí se nachází sekretariát, jídelna a hudební místnost. Venkovní prostory slouží jako terasy, které nabízejí úchvatný výhled na město.

Škola byla postavena z programu sdíleného veřejného a soukromého kapitálu. Nabízí čisté a moderní linie, které ve výsledku tvoří dílo soudobé architektury v podobě jemné městské zástavby v historickém centru Janova. Škola si klade za cíl vytvořit základní referenční bod v části historického města.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook