Zelená základní škola v Roldánu je celá pokryta kobercem

Odeslat
e-mailem
Photo © David Frutos

Elementary and Primary Public School in Roldán
Estudio Huma
Lokalita: Roldán (Torre- Pacheco)
Spolupracovníci: Eduardo José García Barcelo , Alvaro Lorente Balibrea
Technický architekt: Antonio Roca Sanchez
Klient: Ayuntamiento de Torre Pacheco
Dodavatel: Fielsan
Vybavení: BUCAREST 54 – Mariano Jose Sanchez Lozano
Interiéry: Huma
Typ: Základní školy

Škola se nachází ve městě Roldán (Torre- Pacheco). Jedná se o projekt na okraji města, kde je záměr vytvořit rezidenční komplex, který bude vybaven zařízením pro potřeby budoucího obyvatelstva, včetně státní školy.

Škola je postavena na „zelené louce“, protože to je první budova v plánech komplexu.

Hranice školy je samotná budova . Objekt je obklopen obvodovou hranicí, která představuje filtr mezi vnějším volným prostorem a interiérem, vytváří jasně definovaný prostor, který může být kontrolován.

Škola je modelována pomocí šikmých úrovní, vytváření prostorové napětí, rozbití jednotvárnosti a dává tak své hmotě výraz. Budova je plně zabalená v zeleném koberci s umělým povrchem. Fasáda s proměnlivou střechou v prostorové kontinuum stoupá a klesá s různými svahy, vytváří měnící se profil, výrazný a rozpoznatelný, který tvoří panorama pro studenta a význačný bod v paměti místa.

Hřiště představuje pro dítěte vnitřní svět,je strukturováno dle místních potřeb, které konfigurují různé komunikace a prostory, jenž je dobré zastínit. hřiště je dobré chápat jako pokračování samotné školy.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook