Zemědělská škola se zelenou střechou ve Vietnamu učí žáky vztahu k přírodě

Odeslat
e-mailem
Photo © Gremsy

Farming Kindergarten
Vo Trong Nghia Architects
Lokalita: Bien Hoa, Dong Nai, Vietnam
Rozsah: 3800,0 m²
Rok: 2013
Typ: Školy/Mateřské školky/Interiéry

Vietnam byl historicky zemědělská země, která ovšem v současné době čelí změnám, protože se pohybuje na hraně výrobní ekonomiky. Ta si vybírá svou daň na životním prostředí. Zvýšená sucha, záplavy a zasolování ohrožuje zásobování potravinami, zatímco četné dopravní prostředky způsobují každodenní dopravní zácpy a znečištění ovzduší ve městech. Rychlá urbanizace zbavuje vietnamské děti zelených pozemků a dětských hřišť, tedy i vztahu k přírodě.

Zemědělská škola je výzvou čelit těmto otázkám. Nachází se hned vedle velké továrny na boty a je navržena pro 500 dětí zdejších zaměstnanců. Budova je koncipována jako kontinuální zelená střecha, která poskytuje dětem zkušenosti se zemědělstvím, stejně tak jako rozsáhlé hřiště pod širým nebem.

Zelená střecha má tvar trojitého kruhu provedeným jedním tahem, obkličuje tři nádvoří. Na střeše byla vytvořena experimentální zeleninová zahrada s pěti různými druhy zeleniny na ploše 200 m2.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook