Atraktivní sportovní komplex se stal výrazným prvkem rozvoje oblasti v Nizozemsku

Odeslat
e-mailem
Photo © Filip Dujardin

drieburcht sports complex
venhoevenCS architecture+urbanism
Lokalita: Wagnerplein, Tilburg, Nizozemí
Plocha: 12,500 m²
Rok vzniku: 2008-2013
Klient: Město Tilburg
Typ: Bazénový komplex/Interiéry

Oblast Wagnerplein je klíčovým projektem v rámci rozvoje plánu severního Tilburgu v Nizozemsku. Projekty v celé této oblasti jsou určeny a uzpůsobeny, tak aby se okolí stalo lákavější pro širší spektrum veřejnosti. „Drieburcht sportovní komplex“ od venhoevenCS architecture+urbanism hraje důležitou roli při plnění tohoto cíle a to i díky jeho funkční a vizuální odlišnosti.

Atmosféra a jednotlivé sportovní programy v budově se v podstatě podobají „městskému divadlu“ ve sportovním ražení. Podle provozující firmy si lidé nejprve přijedou zaplavat nebo dát dávku fitness tréninku, ale stále vracejí i z důvodu osobních setkání a dá se říci až společenských událostí. Tyto sociální interakce jsou doplněny o koncepci vidět a být viděn. To vychází z faktu, že návštěvníci a členové mohou cirkulovat mezi prostory a podívat se skrz póry podlahových desek. Tam jsou strategicky vloženy skleněné panely, které zajišťují vidět, jak jsou ostatní lidé jsou zapojeni do pohybových aktivit. Celkově tak vznikl moderní komplex jako takový, kde nalezneme jak místo pro relaxaci, tak odpovídající tréninkové zóny.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook