Design střechy loděnice ve Spojených státech vychází z pohybu při veslování

Odeslat
e-mailem
Photo © Steve Hall Hedrich Blessing

WMS Boathouse at Clark Park
Studio Gang Architects
Lokalita: 3400 North Rockwell Street, Chicago, IL 60618, USA
Rozsah: 22.620 sq ft
Rok: 2013
Typ: Sportovní zařízení

Studio Gang Architects oznámilo otevření jejich nově navržené loděnice. Dokončená loděnice byla pro veřejnost otevřena 19. října 2013. Nachází se na 3400 North Rockwell Avenue na severozápadní straně města Chicago.

Loděnice je jedním ze čtyř úschoven lodí navržených v Chicagu a je také jedním ze stavebních kamenů revitalizačních plánů tamního nábřeží. Iniciativa starosty urychlila poskytování téměř 1 milionu dolarů z grantových prostředků Spojených států, které sloužili na pomoc vyčištění řeky a řízenou tvorbu pracovních míst. Studio Gang Architects bylo pověřeno realizovat dva ze čtyř úschoven lodí. Druhé zařízení bude na jižní větvi řeky Chicagu. To je plánováno k dokončení v roce 2015.

Nová loděnice je v současnosti domovem pro veslařská družstva z Chicaga a nabízí širokou škálu vnitřních i venkovních aktivit po celý rok, včetně lekcí přizpůsobených pro osoby se zdravotním postižením.

Vzhledem k tomu, že se město Chicago snaží transformovat dlouho znečištěnou a zanedbanou řeku do další rekreační zóny, Studio Gang loděnicí pomáhá urychlit potřebný impuls. „Architektura loděnice vizuálně zachycuje poetický rytmus a pohyb veslování, “ řekla Jeanne Gang, zakladatel a hlavní architekt Studia Gang Architects. „Ale tím, že poskytuje přístupné zázemí pro veřejnost, také přináší nasměrování k ekologické a rekreační oživení řeky Chicago.“

Design loděnici překládá na time-lapse pohyb vesel při veslování do nezvyklé střešní podoby, poskytuje vizuální zajímavost a zároveň nabízí prostorové a environmentální výhody, které umožňují loděnici přizpůsobení výrazným sezónním změnám v Chicagu. S konstrukčními tvary vazníků, které jsou střídavě obrácené „V“ a “ M“ dosahuje střecha rytmické modulaci.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook