Horolezecké a sportovní centrum vzniklo jako součást městského rozvoje v Nizozemsku

Odeslat
e-mailem
Photo © Ralph Kämena

Climbing and Sports Center
NL architects
Lokalita: Dordrecht, Nizozemsko
Rok: 2012
Typ: Sportovní stavby

NL architects dokončili sportoviště ve městě Dordrecht v Nizozemsku, kombinující horolezecké a sportovní centrum, které se stalo součástí plánovanného městského rozvoje. Zařízení poskytuje místní škole jediné konsolidované místo, jenž nahrazuje vícero různorodých tělocvičen. Kromě každodenního použití pro školu se během večerů a víkendů budova otevírá i pro veřejnost a zajišťuje zábavu pro místní občany.

Aby architekti minimalizovali zastavěnou plochu struktury, je komplex navrstven do šesti úrovní. Konstrukce se skládá ze čtyř menších objemů o 22 x 13 x 5.5 metrů a dvou větších sálů, jejichž celková rozloha je 22 x 28 x 7 metrů. Tento větší prostor může být rozdělen na dvě části, což znamená, že stavba může pojmout až osm samostatných událostí v jednom okamžiku.

Hlavní fasáda je vybavena hranatými otvory, které zobrazují interiér, aby zaujaly kolemjdoucí. Ačkoli to nebylo součástí původního plánu, lezecké stěny se staly nedílnou součástí projektu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook