Kluziště s pompézním vstupem a barevným prosklením vzniklo v Turecku

Odeslat
e-mailem
Photo © Ket Kolektif

Kayseri Ice Ring
BKA-BahadırKulArchitects
Lokalita: Kayseri / Kayseri Province, Turecko
Plocha: 2600 m²
Rok: 2012

Kayseri Ice Ring je nové turecké kluziště, které se nachází 9 km od centra města. S dobrou dopravní dostupností autem, mikrobusem, autobusem a železničním systémem má Ice Ring dobré předpoklady pro to, aby se stal pro občany častým cílem a obohatil jejich sportovní aktivity.

Kluziště o rozloze 2000 m² se skládá ze dvou pater, které jsou v přízemí a mezipatře. Celková stavební plocha je 2600 m². Okolní salonek pojme veřejné funkce a společenské aktivity, pokud nejsou obsazeny pro použití kluziště. Ledový okruh s rozměry 30 × 15 m je obklopen sezením pro publikum, šatnami a mateřskou školou, která je oddělena skleněnými plochami. Kavárna ve zvýšeném přízemí umožňuje divákům sledovat dění na okruhu.

Střecha, která se vztahuje ke vchodu, tvoří jakýsi kšilt a zahrnuje i střešní terasu, struktura se formuje do tvaru obdélníku. Jasná hranolová amorfní struktura se stává nápadnou a je podpořena sloupy a hravým prosklením. Barevné prosklené plochy jsou jasným důkazem, že budova slouží pro zábavu a sport.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook