Ocelový modulární stadion s membránovitou fasádou

Odeslat
e-mailem
Photo © Alpine_Bau, Photo © Vugar Ibadov

Crystal Hall Sports Concert Complex
gmp Architekten
Lokalita: Baku/Azerbaijan/2012
Rok: 2011
Práce začaly v roce 2011
Práce skončily v roce 2012
Hlavní konstrukce: ostatní
Stav: v procesu
Typ: Sportovní stavby / Koncertní haly

Alpine Bau Deutschland GmbH, generální dodavatel projektu, byl pozván na 2. srpna 2011 k navrhování a implementaci víceúčelového místa, které je určen pro 25 000 diváků. Tento náročný úkol byl proveden kombinací úsilí Architekten von Gerkan, Marg und Partner, Alpine Bau Deutschland AG a Nüssli mezinárodní AG.

Budovy ve tvaru krystalu musí být konstruována a vyrobena během pouhých osm měsíců. Tato budova není koncertní síň v klasickém slova smyslu, ale multifunkční krytá aréna, která je určeana k dlouhodobějším aktivitám. Výběr lokace a řešení budovy srovnatelné velikosti, jako je například fotbalový stadion, za normálních okolností vyžaduje časové období 4 až 5 let.

Místo obvyklé železobetonové konstrukce byla budova navržena jako čistě ocelová konstrukce, která se skládá ze tří nezávislých částí, tedy membrány fasády, modulárního stadionu a vnitřní střechy. Aby se mohla dát budova o velikosti fotbalového stadionu dohromady jen v pár měsících, musí návrh a konstrukce postupovat souběžně. Důležitým nástrojem tohoto složitého procesu je podrobná vizualizace celého pracovního harmonogramu: pokrývá a zobrazuje každý krok v chronologickém pořadí v týdenních sekvencích. Předpokladem pro úspěch tohoto plánu je rozsáhlá zkušenost v oblasti návrhu, řízení a plánování výstavby, jakož i velmi dobrá komunikace mezi návrhářským týmrm a stavební firmou.

Charakteristikou krystalické budovy a jeho osvětlené fasády je reakce na žádost o vytvoření široce viditelného a vizuálně efektivního mezníku jako most mezi Asií a Evropou, která chybí v mezinárodním kontextu. Pro dynamické osvětlení je v současnosti navrženo 9500 LED svítidel zvýrazňující membránu fasády a vytváří také atmosféru vhodnou pro různé události v aréně.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook