Perforovaný fotbalový stadion má vyrůst v Barceloně

Odeslat
e-mailem
Photo © OFIS

FOOTBALL STADIUM FC BATE BORISOV
OFIS Arhitekti
Lokalita: Borisov/Belarus/2012
Rok:
2011
Práce začaly v roce 2011
Práce skončily v roce 2012
Hlavní konstrukce: ostatní
Investor: PC Bate and Government of Belarus
Náklady: 30-35 mio EUR
Stav: v procesu
Typ: Stadiony

Při řešení stadionu a okolního území vznikla touha splnit všechny požadavky UEFA pro stadiony 4té kategorie. Přání zákazníka bylo získání dalších pozemků pro komerční využití (nejméně 3000 metrů čtverečních). Významným faktorem bylo, že budova se nachází mimo město, na území po všech stranách obklopeném plantáží borovic, s plochou topografií. Výsledkem bylo rozhodnutí, že stadion je jediného, soudržného objemu. Bionický tvar budovy se vztahuje na přírodní prostředí, vytváří nezapomenutelný symbol, evokujeá platforma městské aktivity v misce na stadionu a v místech kolem něj.
Stadion a jeho území bylo myšleno tak, aby zajistily, že bude:
-Dobrá přístupnost pro přepravu ke stadiónu a že je vymezen tok dopravy
-Maximální zachování stávající krajiny a stromů
Zaoblený tvar fasády přechází postupně do střechy. I při relativně malé velikosti stadionu dává dojem, že je vizuálně velký svou dimenzí. Rozhodnutí kontinuálních fasád «shell» umožňuje dobré akustické vlastnosti v aréně. Neumožňuje průnik hluku z venku, zvyšuje účinek podpory fanoušků týmu. Během tréninku týmu se lze plně soustředit a nebýt rušeni cizí zvuky.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook