Nízkonákladové kontejnerové studentské koleje ve Francii

Odeslat
e-mailem
134-10

Résidence Etudiants, Adock, Le Havre
Atelier Cattani Architectes
Lokalita: porto di Le Havre (France) – 2010
Práce začaly v roce 2010
Práce skončily v roce 2010
Stav: dokončená práce
Typ: Studentské koleje / Prefabrikované domy

Nová budova je výsledkem transformace starých přepravních kontejnerů do modulární bytové výstavby vybavené veškerým komfortem. Sestavení je na kovové mřížce, moduly dávají tvar čtyřpodlažní budově, která skrývá 24 100 čtverečních metrů.

Kovová struktura umožňuje lepší identifikaci různých ubytování a posiluje externí rozšíření, kterými se stanou terasy a balkony. Sekvence příčné chodby, poskytující přístup k apartmánům na fasádě, vytvořil sled plnosti a prázdnoty, která dává struktuře více vizuální transparentnosti.

Budova se rozprostírá na více než čtyři podlaží, které jsou rozděleny na 100 kolejí. První úroveň byla zvýšena od země. Tímto způsobem může jednotka představovat stejné soukromí, jež zajišťují vyšší patra. Všechny apartmány mají výhled do zahrady uvnitř a jsou vybaveny na obou koncích skleněnou stěnou, která umožňuje přirozené osvětlení prostorů.

Akustickou izolaci stěny sousedních vnějších obalů tvoří požární stěny v železobetonu o 40 cm tloušťky a mezi tím vrstvy gumy tlumící vibrace.

Vnější fasáda je dána kombinací staré „krabice“, které se dochovaly, tj. vlnitý profil v šedém kovu.
Uvnitř, návrháři zvolili bílými zdmi a dřevěným nábytkem. Každý byt má koupelnu, kuchyň a Wifi zdarma.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook