Školská stavba s moderním přístupem k obnovitelným zdrojům

Odeslat
e-mailem
Photo © 3XN Architects

Green School Stockholm
3XN Architects
Lokalita: Stockholm (Sweden) – 2012
Rok: 2012
Investor: Confidential
Stav: V procesu
Typ: Studentské koleje / mateřské školy / školy / instituty

Zelená škola Stockholm je nový typ školy s moderním přístupem k trvale udržitelným zdrojům. Aktivně vzdělává o místně pěstovaných potravinách a vytvoření velké veřejné zeleně. Budova zahrnuje širokou škálu zaměření od mateřské školky až po střední školy, ubytovny a byty.

Budova je tvořena dvěma přilehlými oblouky. Zelená škola a doprovodné skleníky představují veřejný oblouk a umožňují vnitřní a vnější oběh s vegetací rostoucí všude kolem. Devět úrovní je věnováno bydlení pro studenty a seniory, dochází zde k vytvoření široké soukromé terasy a maximální denní expozice.

Široké atrium otevírá zelenou školu pro spontánní učení. Tato zelená cesta přes školy vrcholí velkým skleníkem jako kontaktním místem. Skleník zahrnuje tři uzavřené úrovně pro maximální produktivitu růstu a rozšiřuje se směrem nahoru s předsazením zahrady a vertikálním zemědělstvím vedle rezidence pro studenty a seniory.

Uvnitř veřejné budovy se pěstují zdravé potraviny, organicky pěstované zeleniny ze skleníku. Zelená škola / školka se nachází přímo vedle březového háje. Ta pro děti představuje vlastní bezpečnou oázou.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook